Biz Kimiz?

7 / 24 KAYIT MERKEZİ BİLGİ HATTI : 0554 835 01 14

Biz Kimiz?

Biz Kimiz?Kızınızı teslim edeceğiniz Yurdun; Kurucusunu tanıma hususunda göstereceğiniz hassasiyete yürekten katıldığımızı, taktir ettiğimizi öncelikli olarak ifade etmek istiyoruz.

Kızlarımızı kime teslim edeceğiz? Sektörün, ilk özel kurumlarından biri olmamız hasebi ile özel öğrenci yurtlarına aşinalığın henüz yerleşmediği 1998 yılında, kız öğrencisini, kendi kızı gibi gören ve öyle kabul eden, güzide bir özel, vakıf, üniversitesi rektör yardımcısının, telefonla bizzat arayıp bize yönelttiği soru bu idi.

1998 yılında, bir yığın resmi belgeler içeren bir sunum dosyasına üst kapak yaptığımız cevabi yazımızın ilgili paragrafını, yaklaşık 21 yıl sonra, noktasından virgülüne birebir aşağıya koyuyoruz.

Hizmet sektöründe, yıllardan beri değişik iş kollarında faaliyetlerini sürdüren, Hizmet kelimesinin anlamını en iyi bilen ve bu kavram üzerinde ülkemiz standartlarının üzerinde bir çizgiyi yakalamış çağdaş bir ekibin yönetiminde olan, Valilik makamı denetiminde bulunan, Modern, Çağdaş, İlkeli bir kuruma.

Bu gün ise, özel sektör firması olarak, yüksek öğrenim görmekte olan kız öğrencilerimize barınma hizmetlerinin sağlanması alanında faaliyette bulunan kurumumuzu 1998-1999 öğretim yılında hizmete sokup, bugünlere getirebilmiş olmanın haklı gururunu değerli eğitimci dostlarımızla, güçlü ve etkili bir dayanışma içinde birlikte yaşıyor, siz değerli öğrenci ve velilerimize 21 yıldır el-ele, gönül-gönül'e hep birlikte yaşattırıyoruz.
Neden Biz?

Anadolu'nun çeşitli kentlerinden gelen çocuklarımıza sıcak bir ev ortamı sağladığımız için, 40'a yakın personelimizle öğrencilerimizin 24 saat hizmetinde olduğumuz için, Gece rahatsızlık geçiren çocuklarımız için 2 araç ve 3 personel tahsis ederek yardımcı olduğumuz için, Öğrencilerimizin okullarında %98 oranında başarılı olmasını sağlıyacak ortamı yarattığımız için, Neden Biz? Yurtlarımızın gece gündüz güvenliği için 8 eleman tahsis ettiğimiz için, Temizlik ve hijyeni 1. derecede görev olarak belirlediğimiz için, Öğrencilerimizin spor yapmasına olanak sağladığımız için, Öğrencilerimiz ve velilerimizle uyum içinde tam bir aile ortamı sağladığımız için, Kayıt yenileme ortamında %80 kayıt yenilemek suretiyle,öğrencilerimizin mezuniyet diplomalarının sevincini birlikte paylaştığımız için.

Company Logo

Biz Neyiz?

Biz eğitimciyiz. Biz eğitimin ve öğrenimin alt organıyız. Biz eğitim ve öğrenime tam desteğiz.

Kızlarımız okullarından çıktıklarında, öğrenmeye devam etmek, okulda öğrendiklerini pekiştirmek ve artırarak geliştirmek için derslerine çalışmak, çalışabilmek, dünyadaki bilgi akışının gerisinde kalmamak, literatürü takip etmek araştırmak, araştırabilmek ve de sorgulamak için koşarcasına ve korkusuzca, tereddütsüz Yurdumuza gelebilmelidirler.

Ayakları, yurda doğru bedenlerini taşırken, ruhları, yürekleri dahası beyinleri yurttan uzaklaşarak gerisin - geriye gitmemelidir.

Onlar beden ve ruh sağlıklarının korunduğundan, huzuru ve konforu bulacaklarından, sosyal ilişkilerine devamla geliştirebileceklerinden, dinlenip eğlenebileceklerinden, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerin birer katılımcısı olacaklarından tatmin ve emin olabilmelidirler. Biz otel veya pansiyon değiliz. Biz oda veya yatak da kiraya veriyor değiliz.Kurucumuz

KurucumuzKurucumuz Mehmet Taşçı Kimdir (Kısaca); 1967 Rize doğumlu olan Kurucumuz, ilk – orta, lise ve üniversite (İstanbul Üniversitesi Mühendislik fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü) eğitimini İstanbul'da yapmıştır.

Mühendislik eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi Çağdaş İşletmecilik İhtisas Programını (Contemporary Business Management–MBA) tamamlamıştır. İş hayatına giren Kurucumuz, hizmet sektöründe faaliyet gösteren özel kuruluşlarda uzun yıllar çalıştıktan sonra, 1998 yılında İstanbul Ticaret Odası üyesi kendi şahıs firmasını kurarak, Eğitimciliği kurumsal, esas meslek olarak benimsemiştir. Sektörel gelişmeye katkı sunmak , yeni bir vizyon ve ivme kazandırmak maksadı ile 1999 yılında açılan Özel Bilgi Öğrenci Yurtlarında , 2 Kurucu ortak dan biri olarak yer almıştır. Evli, 2 kız ve 1 erkek babası olan Mehmet Taşçı İngilizce bilir.
Vizyonumuz

İstanbul'da, velilerimizin kendi aile ve evleri gibi bilip, inanabilecekleri ikinci dahası eşdeğer aile ve evleri olmak yine kendileri adına, biricik kızlarına, aynı mükellefiyetleri bire-bir yerine getiren öncü ve örnek bir Yurt olmaktır.
Misyonumuz

Kısaca korumaktır. Ebeveynlerimizin bize gösterdikleri güvene, inanca layık olmak, göz nurları, biricik kızlarına karşı sadece aynaları değil adeta kendileri gibi olabilmektir. Öğrencilerimizin, öğrenim hayatlarında arzu edip, hedefledikleri başarıya ulaşabilmeleri için, kendilerinin ve ailelerinin bu amaca yönelik bizlerden istediklerini yerine getirmektir.

Ailelerimize, kızları ile ilgili olarak, elimizde olmayan evlatlarının özlemi haricinde ki bir duyguyu, herhangi bir düşünceyi maddi veya manevi başka bir sıkıntıyı hissettirmemek, onları evlerinde huzurlu kılmak asli görevlerimizdendir. Öğrencilerimizi sağlıklı, mutlu ve başarılı kılmak için ise gerekeni söylemeye hacet yoktur. Çünkü kızınız artık bizim kızımızdır.Temel İlkemiz

23 Yıllık tecrübelerimize dayanarak , kolayca , şunu ifade edebiliz. " Yurtta oda mefhumu yoktur. " Ders yılı başlama tarihinden takriben bir veya iki ay içerisinde, kat ve oda duvarları adeta erir, ortadan kalkar. Geriye onlarca öğrencinin tekbir çatı altında barındığı , tamamı ile saydam, homojen ve de oldukça dinamik bir ortam oluşur.

Bu ortamda hiçbir şey stabil ve ayni değildir. Bu çatı altında, bu ortamda artık biz çok büyük bir aileyiz. Artık, etkileşim kaçınılmazdır ve müspet olabileceği gibi menfide olabilir. Bu öngörü ile, öğrencilerimizi menfi , olumsuz etkide bulunacak tüm yaklaşımlardan uzak tutmak, temel ilkelerimizdendir.