Öğrenci Kabulü

7 / 24 KAYIT MERKEZİ BİLGİ HATTI : 0554 835 01 14

Öğrenci Kabulü Bilgilendirme


Sayın Veli, değerli Öğrenci ;

Size , öncelikle, " Evimize hoş geldiniz." demek istiyoruz. Kurumuza , Öğrenci kabulünde aşağıdaki adımlar sırasıyla takip edilmektedir.

1.Öğrenci Velisi ve öğrenciye , Yurt binalarımız gezdirilerek ; Kurumun fiziki tüm şartları müşaade ettirilmektedir. Yurtlarımızın fiziki şartlarını memnuniyetle karşılayan , beğenen , öğrenci ve velisi , aşağıdaki 2. adıma alınır.

2.Fiziki şartlarımızı beğenmiş olan öğrenci ve velisine , bir sunum dosyasıyla , Resmi Yönetmelik , Kurumsal prensiplerimiz ve işleyişe ait tüm işlemler arz edilir. Bunlara , birebir uygunluk sağlayacağına inanan öğrenci ve velisi , aşağıdaki Kayıt , adımına geçirilir.

3.Kayıt adımında ; Yüz-yüze tanışma ve mülakatınızda , bizzat Yurt Müdürü tarafından , öğrenciniz , boş bir kontenjana değil , kendisinin , öğrenim hayatını destekleyecek , ruh ve beden sağlığını koruyacak , sosyal hayatını mutlu ve huzurlu kılacak uygun bir kontenjana , kesinlikle ve mutlak olarak yerleştirebilecekse , kaydına onay verilir.

Çocuğunuzun kurumumuza kabul ve kayıt işlemlerinin hızla ve eksiksiz olarak yapılabilmesi ve yeni öğrenim yılında , birlikte pek çok başarıya imza atmamıza imkan sağlayacak huzur ve güven ortamını,yine birlikte , el ele , gönül gönül' e tesis ettirebilmemiz için , ön gördüğümüz bazı önemli hususları , sizlere hatırlatmak istiyoruz .1. Öğrenci bilgi formunu eksiksiz doldurunuz .

2. Kurum yönetmeliğini dikkatlice okuyup , açık görmediğiniz veya anlamakta zorluk çektiğiniz hususları , mülakatınız anında , doğrudan yurt Müdürümüzden sorunuz.

3. 22 yıllık kurumsal tecrübelerimizin ışığında hazırlayıp , format haline getirdiğimiz , Müdürlüğümüzden olası taleplerinize ait hususları içeren dilekçeyi , doldurmanızı özellikle , tavsiye ederiz. Lütfen , diğer talep ve isteklerinizi yazılı olarak , Müdürlüğümüze , kayıt esnasında veya sonradan , ayrıca iletiniz . Böylelikle , resmi takip işlemini kurum olarak başlatacağımız gibi , sizi de taleplerinizle ilgili hususlarda ivedilikle bilgilendirme imkanını elde etmiş olacağız.

4. Kurumumuza çocuğunuz ilgili gelen veya iletilen talimat ve taleplerin , tarafınızdan gönderilmiş olduğunun kontrolü için , şahsınızdan , imza beyannamesi almaktayız. Biliniz ki ; İkinci bir yazılı talimatınıza veya şahsi başvurunuza kadar ; imza beyannamesinde imzası bulunan velinin ( sizin ) dışınızda , hiç kimse kurumumuz tarafından öğrencinin veli veya vasisi olarak , kesinlikle muhatap kabul edilmeyecektir.

Biliniz ki , her türlü talep ve arzunuzu bizlerle paylaşmanızdan duyduğumuz mutluluk , bu kutsal mesleği ifa etmede en büyük güç kaynağımızdır.

Hangi şartlar altında olursa olsun , hangi yurt çatısı altında bulunursa bulunsun ,kızınızın , kızımız olduğunu ifade etmekten memnuniyet duyduğumuzu bildirir , yeni öğrenim yılında , sizin ve kızımızın artan başarılarının devamını dileriz.

Saygılarımızla ,
Mehmet TAŞÇI
Kurucu
Öğrenci Kayıt ve Kabulünde İstenilen Belgeler

1. Nufüs Cüzdanı Örneği
2. İkametgah Kağıdı
3. Öğrenci olduğuna dair okuldan veya Kurs Yönetiminden alacağınız Belge.
4. Sağlık Durumunuzun toplu yerlerde yaşamaya elverişli olduğuna dair Doktor raporu
5. Cumhuriyet Savcılığından alınacak Adli Sicil Belgesi
6. 4.Adet vesikalık fotoğraf