Özel Mecidiyeköy Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu Kompleksi

Yönetim Binamız, Kafeterya ve Etüt Salonumuz

Yönetim Binamız

Sokak üzerindeki 2 katlı yönetim binamızın, giriş katında idari birimlerimiz (Yurt Müdürü, sekreterya-yönetim memuru, öğrenci işleri…), üst katında ise etüt salonu, revir ve ziyaretçi kabul bölümü yer almaktadır. Girişteki 2 sokak kapısından koridora açılanı, servis kapısı olarak tahsis edilmiştir.

Kafeterya

Öğrencilerimiz, pembe apartın yedinci katında bulunan kafeteryada, leziz ev yemeklerinin tadına, kentimizin en geniş doğa manzaralarından biriyle varmaktadır. A la carte servis veren kafeteryamızda, servis; 06:30 sabah kahvaltısı ile başlamakta, gün içerisinde öğlen ve akşam yemekleri ile kesintisiz olarak 22:00 ye kadar devam etmektedir. Ayrıca kafeteryamızda ki kablolu, büyük ekran televizyondan, öğrencilerimiz, eğitici televizyon programlarını izleyebilmekte ve sürekli olarak takip edebilmektedirler.

Etüt Salonu

Internet erişimli bilgisayarları, mimarlık-mühendislik öğrencileri için dizayn edilen çizim masaları ve zengin kitaplığı ile etüt salonumuz, zevkle çalışılabilecek nezih bir atmosfer olarak, öğrencilerimizin öğrenim hayatlarındaki artan başarılarının garantörlerinden biri olmaktadır.


B Blok

Binamızın Fiziki Yapısı

8 katlı müstakil apartman (inşaatına 1997 yılında başlanıldı, 1998 yılında bitirildi. İTÜ Teknik Raporlu.), A Blokta 1 adet öğrenci katı olmak üzere, toplamda 9 katta yerleşimli, doğalgaz yakıtlı merkezi ısıtma sistemli, yangın merdivenli, yangın dolabı, elektronik yangın uyarı ve alarm sistemi donanımlı, uydu yayını, dahili telefon hattı, kablolu ve kablosuz internet alt yapısı kurulumlu, 10 tonluk temiz su tanklı - hidroforlu.

Öğrenci Odalarımız

Öğrenci Kapasitelerine göre Oda Tiplerimiz; Bir kişilik, iki kişilik, üç kişilik, dört kişilik (Giriş, 1. ve 6. katlarda), Odalarımızın standart donanımları; Oda zeminleri 1. sınıf yerli laminat parke, modern, estetik yatak, ahşap mobilya tipi elbise dolabı, vestiyer, ayakkabılık, bireysel çalışma grubu (çalışma masası, kitaplık ve sandalyesi), tamamı ile mefruşat (nevresim takımı, battaniye, masa örtüsü vs...) donanımlı.


C Blok

Binamızın Fiziki Yapısı

Bahçe içerisinde ki, 4 katlı müstakil apartmanda yerleşim, Her katta, müstakil, doğalgaz kat kaloriferi (Kombi) sistemi, Yangın Merdiveni, Yangın Dolabı, Elektronik Yangın Uyarı ve larm Sistemi Donanımı, 6 Tonluk Temiz Su Tankı ve Hidrofor, Jeneratör, Katta tam donanımlı mutfak, Kat koridorunda merkezi müzik yayını, Odalarda her bir öğrenci için çalışma masası yanında ayrılmış 3'lü grup priz, Odalarda dahili ve harici telefon sistemi, Odalarda Uydu yayınını alabilen TV, Odalardan, ADSL (wireless internet erişimi).

Öğrenci Odalarımız

Öğrenci Kapasitelerine göre Oda Tiplerimiz; Bir kişilik, İki kişilik balkonlu, İki kişilik standart, Üç kişilik balkonlu, Üç kişilik Standart, Odalarımızın standart donanımları; Oda zeminleri 1. sınıf yerli laminat parke, Alttan derin ve geniş, iki çekmeceli bazalı yatak, Alt ve üst raflı, askılıklı taçlı elbise dolabı, Bir çekmeceli ve dolaplı komodin, Çalışma masası, Şık dekoratif kitaplık

Sosyal Hizmetler

Katlarda ve odalarda kablosuz (wireless) internet, odalarda kablolu internet bağlantısı olanağı, odalarda televizyon, odalarda uydu yayınlarını (çanak yayını) izleyebilme imkanı, odalarda telefon, odalarda her bir öğrenci için çalışma masası yanında ikili grup prizi, minibuzdolabı, tam donanımlı kat mutfağı, etüt salonu (internet bağlantılı bilgisayarlarda etütte bulunmaktadır.), banyo - wc de 24 saat kesintisiz sıcak su, kat ve oda temizlik hizmetleri, çamaşırhane – ütü hizmetleri, öğrencilerin kullanımındaki bavul odası (depo), kantin – yemekhane (kahvaltı ve akşam yemeği) hizmetleri (01 Ekim – 30 Haziran arası), 24 saat yurt içinde ve yurt dışında kesintisiz sağlık hizmeti.

Güvenlik Hizmeti

Güvenlik kameraları ile 24 saat bina koruma, dış çevre izleme ve kayıt sistemi, elektronik, kartlı öğrenci giriş-çıkış takip ve kayıt sistemi, gece bekçisi, gece ve gündüz nöbetçi amiri